Αθλητικές ειδήσεις σε 1 από την betssonκαταχωρήθηκε: Τρίτη 07 Νοεμβρίου 2023 12:37

Αθλητικές ειδήσεις σε 1 λεπτό από την betsson 07/11/2023

Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Πανσερραϊκός, ο οποίος επικράτησε με 2-1 του ΟΦΗ και μάλιστα με ανατροπή. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 16 λεπτό με τον Ριέρα, λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 24 λεπτό ο Χατζηστραβός ισοφάρισε για τα λιοντάρια. Ωστόσο το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Μούργος με άψογη εκτέλεση πέναλτι στο 88 λεπτό όπου και διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Ο Παναθηναϊκός κέρδισε εύκολα τον Απόλλωνα Πάτρας με 112-60 στο κλειστό των Ολυμπιακών εγκαταστάσεων για την 5η αγωνιστική της Basket League. Οι γηπεδούχοι είχαν εύκολο απόγευμα στο ΟΑΚΑ και έτσι παρέμειναν αήττητοι στην Α1 μπάσκετ των ανδρών, ενώ πήραν ψυχολογία ενόψει της αναμέτρησης με την Άλμπα στο Βερολίνο για την 7η αγωνιστική της Euroleague.